
Збірник містить відповіді на запитання, що надходять від спілчан, зокрема, у рубрику Сайту Профспілки «Запитай профспілку».
Починається буклет зі стислого огляду змін трудового законодавства, що викликані запровадженням воєнного стану. Насамперед, це стосується Кодексу законів про працю України, законів України «Про відпустки», «Про оплату праці» тощо.
Користувачі зможуть дізнатись стосовно того, чи:
– можливо звільнити працівника, який відмовився працювати у зв’язку зі зміною істотних умов праці в період воєнного стану?
– чи потрібно повідомляти працівника про зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу?
– щодо зарахування періоду простою до стажу для надання щорічної додаткової відпустки?
– чи є правомірними дії роботодавця, якщо у період дії воєнного стану за дисциплінарний проступок працівник був переведений на іншу посаду з меншою заробітною платою?
– чи може роботодавець звільнити працівника, якого мобілізовано під час дії воєнного стану, у зв’язку із закінченням дії контракту?
– працівник підприємства отримав повістку та був відправлений у зону бойових дій, про що повідомив роботодавця. Через певний час працівник дізнався, що був звільнений за прогул. Чи законні дії роботодавця? Які дії необхідно вчинити працівнику?
– після повернення мобілізованого працівника з військової служби на своє робоче місце, йому стає відомо, що його посада була скорочена. Чи законні дії роботодавця? Чи може такий працівник бути звільненим у зв’язку зі скорочення чисельності або штату працівників?
Всього у брошурі надано відповіді на 24 запитання, що найбільш турбують членів профспілки.
Електронну версію довідника можна переглянути за посиланням – Збірник