ПОЛОЖЕННЯ про Ревізійну комісію організацій Профспілки та Профспілки працівників культури України
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Ревізійна комісія (далі – Комісія) Профспілки працівників культури України, її організацій – самостійний орган, що обирається на зборах, конференції, з’їзді Профспілки на той же термін і в тому ж порядку, що інші виборні органи Профспілки та здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Профспілки, її організацій.
- Ревізійна комісія виконує свої повноваження на основі єдності цілей, колективності, демократії, гласності, дотримання принципів соціальної справедливості й законності, захисту економічних та професійних інтересів членів Профспілки. У своїй роботі Комісія керується Статутом Профспілки, законодавством України та цим Положенням та підзвітна і підконтрольна з’їзду Профспілки.
- Повноваження Комісії починаються з моменту оголошення рішення про її обрання і закінчуються з моменту прийняття рішення про обрання нового складу Комісії.
- Кількісний та персональний склад Комісії визначається загальними зборами, конференцією, з’їздом. Порядок виборів та форму голосування (відкрите, таємне) визначають загальні збори, конференція, з’їзд.
- Під час виборів Комісії члени Профспілки мають право на висування кандидатів, відвід і критику кожного з них.
- Обраними вважаються кандидати, за яких проголосувало більш як половина членів Профспілки, присутніх на зборах, делегатів конференції або з’їзду, за наявності кворуму. Порядок повторного голосування або повторних виборів визначається зборами, конференцією або з’їздом.
- До складу Комісії не може бути обраний член відповідного виборного органу організації Профспілки, ЦК профспілки.
- Голова Комісії обирається на зборах, конференції, з’їзді, якщо за нього проголосувало більше половини учасників заходу.
- Члени Комісії мають право участі у засіданні відповідного виборного органу організації Профспілки, ЦК Профспілки з правом дорадчого голосу.
- Комісія на своєму першому засіданні обирає із свого складу заступника голови Комісії та секретаря.
- Комісія звітує про свою діяльність на загальних зборах, конференції, з’їзді одночасно із звітом виборного органу організації Профспілки, Профспілки.
- Голова Комісії є делегатом конференції, з’їзду за посадою.
- Повноваження членів Комісії припиняються достроково в наступних випадках:
- . припинення членства в Профспілці;
- подання письмової заяви про складання своїх повноважень;
- при обранні членом відповідного виборного органу;
- при недобросовісному виконанні своїх обов’язків;
- на вимогу не менш як двох третин членів Профспілки, об’єднаних відповідною організацією Профспілки;
- на вимогу однієї третини організацій Профспілки за рішенням їх виборних органів.
Рішення про припинення повноважень члена Комісії, визначені у пунктах 13.1. – 13.3, оформлюється рішенням Комісії, яким визначається дата припинення повноважень.
Рішення про припинення повноважень члена Комісії, визначені у пунктах 13.4. – 13.6, приймається зборами, профспілковим комітетом територіальної організації Профспілки, ЦК Профспілки.
- Дострокові вибори (довибори) членів Комісії можуть бути проведені:
- при відсутності визначеного зборами, конференцією, з’їздом кількісного складу членів Комісії;
- на вимогу не менш як двох третин членів Профспілки, об’єднаних відповідною організацією Профспілки;
- на вимогу однієї третини організацій Профспілки за рішенням їх виборних органів.
- Вищий виборний орган Профспілки надає Комісії методичну і практичну допомогу, організовує навчання членів Ревізійної комісії, забезпечує Комісію постановами, інструкціями та іншими матеріалами.
- За активну роботу і високу якість ревізій та перевірок члени Комісії у встановленому порядку можуть бути заохочені вищим профспілковим органом.
ЗМІСТ РОБОТИ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ.
- Комісія відповідно до Статуту та даного Положення:
- проводить документальні ревізії і перевірки виконання профспілкового бюджету, Статутної та фінансово-господарської діяльності відповідних організацій Профспілки, ЦК Профспілки;
- здійснює контроль за виконанням статутних положень, рішень з’їзду, постанов ЦК Профспілки та постанов виборних органів відповідних організацій Профспілки;
- здійснює контроль за виконанням встановленого порядку по сплаті членських внесків, їхньому обліку, вчасного і повного надходження, збереженням профспілкового майна, достовірністю бухгалтерського обліку, фінансової і статистичної звітності, веденням діловодства, розглядом звернень, скарг і пропозицій, виконанням рішень виборних органів Профспілки.
- контролює правильність зберігання грошових і матеріальних цінностей, законність та доцільність витрачання профспілкових коштів, дотримання фінансової та штатної дисципліни, принципів соціальної справедливості, економічного, правового і професійного захисту членів Профспілки;
- за рішенням Президії Профспілки, територіальної організації Профспілки проводить ревізію роботи нижчої за рівнем організації Профспілки.
ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ.
- Комісія має право:
– вимагати та одержувати при проведенні ревізії та перевірок оригінали бухгалтерських, фінансових та інших необхідних документів;
– перевіряти у матеріально-відповідальних осіб фактичну наявність коштів і матеріальних цінностей та забезпечення їх зберігання;
– залучати до проведення ревізій та перевірок профспілковий актив, працівників організацій Профспілки, а в необхідних випадках кваліфікованих спеціалістів;
– приймати участь у засіданнях відповідних виборних органів з правом дорадчого голосу.
- Комісія зобов’язана:
– регулярно і якісно проводити ревізії та перевірки, розробляти і вносити пропозиції щодо усунення виявлених порушень і недоліків, контролювати хід їх виконання;
– при виявленні фактів розкрадання коштів, матеріальних цінностей та інших зловживань інформувати відповідний виборний орган Профспілки, а матеріали ревізії передавати слідчим органам для притягнення винних до відповідальності;
– надавати організації Профспілки, яка ревізується, пропозиції щодо поліпшення фінансово-господарської діяльності, усунення виявлених під час ревізії недоліків та порушення фінансової дисципліни, встановлювати терміни для їх виконання;
– здійснювати контроль за усуненням виявлених недоліків та виконанням пропозицій;
– інформувати відповідні організації Профспілки про результати своєї перевірки.
- Акти і матеріали перевірок та ревізій доводяться до відома профоргану, який ревізується. Пропозиції Комісії щодо усунення виявлених недоліків і порушень є обов’язковими для органу, що ревізується.
- Виборний орган, який ревізується, у місячний термін зобов’язаний розглянути матеріали ревізій та перевірок і про прийняті рішення та вжиті заходи інформувати Комісію.
- У випадку відмови у наданні документів Комісії або інших дій, що перешкоджають роботі Комісії з боку виборного органу, який ревізується, Комісія має право вимагати від вищого за рівнем виборного органу притягнення до відповідальності осіб, які перешкоджали проведенню ревізії.
- Профспілкові органи не можуть виносити рішення про відміну пропозицій Комісії. Суперечності, які виникли між Комісією Профспілки (комісією організації Профспілки) та виборним органом Профспілки (організації Профспілки), що ревізується, розглядаються на засіданні вищого за рівнем виборного органу.
ПОРЯДОК РОБОТИ КОМІСІЇ
- Засідання Комісії проводиться у міру необхідності, але не менше, як один раз на рік. Позапланові засідання Комісії проводяться у разі необхідності.
- Комісія працює по затвердженому річному плану ревізій і перевірок, в якому передбачається періодичність засідань, терміни і порядок проведення ревізій та перевірок, виконання пропозицій за підсумками раніше проведених ревізій і перевірок.
- Документальна ревізія проводиться щорічно. Є обов’язковим проведення документальної ревізії безпосередньо перед проведенням звітно-виборних зборів, конференції, з’їзду.
- Засідання Комісії вважаються правомочним, якщо в ньому беруть участь більше половини її членів. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більш як половина членів Комісії, присутніх на засіданні при наявності кворуму. В окремих випадках, як виключення, можливий розгляд окремих питань шляхом опитування членів Комісії.
- Засідання Комісії оформлюється протоколом.
- Перевірки (ревізії) нижчих за рівнем профспілкових органів проводяться за участю членів Комісії відповідного профспілкового органу.
- За підсумками перевірки (ревізії) Комісія складає акт, який повинен містити відомості про:
– організацію;
– ведення касових та банківських операцій;
– виконання профспілкового бюджету;
– штатний розклад та заробітну плату штатних працівників;
– товарно-матеріальні цінності;
– ведення протокольного господарства;
– розгляд листів, заяв, звернень;
– висновки та пропозиції Комісії.
- Акт ревізії (перевірки) підписується головою Комісії та її членами, які проводили ревізію (перевірку), а також керівником та головним бухгалтером профоргану, що ревізується.
- Матеріали ревізії (перевірки) по:
– первинним, об’єднаним первинним, місцевим організаціям Профспілки, які ревізувалися, Комісія надсилає до територіальної організації Профспілки відповідного регіону;
– територіальним профорганам, які ревізувалися, Комісія надсилає до ЦК Профспілки до відома, вивчення та узагальнення.
- Витрати, пов’язані з забезпеченням діяльності Комісії, проводяться за рахунок коштів бюджету відповідного профоргану.
- Суперечності, що виникають між Ревізійною комісією та організацією Профспілки, Профспілкою, що ревізується, розглядаються на зборах, конференції, з’їзді.
- Витрати, пов’язані із забезпеченням діяльності Ревізійної комісії проводяться за рахунок коштів профспілкового кошторису організації Профспілки, Профспілки.
_________________________________________________
СКЛАД
Ревізійної комісії Профспілки працівників культури України
1. | КОРНІЄНКО
Олена Володимирівна |
– | Голова комісії – головний бухгалтер Дніпропетровської обласної організації Профспілки
|
2. | БІЛОКОНЬ
Тетяна Анатоліївна |
– |
головний бухгалтер Полтавської обласної організації Профспілки
|
3. | БОНДАРЕНКО
Ніна Володимирівна |
– | головний бухгалтер Чернігівської обласної організації Профспілки
|
4. | ГРІЦЕНКО
Олена Петрівна |
– | головний бухгалтер Одеської обласної організації Профспілки
|
5. | КОВАЛЕНКО
Валентина Анатоліївна |
– | головний бухгалтер – завідувачка фінансовим відділом Київської міської Профспілки працівників культури
|
6. | КРИСЮК
Лариса Павлівна |
– | головний бухгалтер Волинської обласної організації Профспілки
|
7. | МАРКОВА
Людмила Олексіївна |
– | головний бухгалтер Вінницької обласної організації Профспілки
|