Обговорено механізми інтеграції культурного компонента у відновлення України


Офіс підтримки відновлення України, створений при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України (МКСК), провів координаційну зустріч щодо відновлення культурного сектору України.

У межах заходу представники МКСК, закладів культури та мистецької освіти, громад, експерти у сфері захисту культурної спадщини, міжнародні партнери і бізнес-структур обговорили механізми інтеграції культурного компонента у процеси відновлення країни.

Наголошувалось на важливості відновлення зруйнованої внаслідок війни рф проти України нашої культурної спадщини, необхідності збереження нематеріального надбання та відбудови культурної інфраструктури.

Ця робота ведеться в рамках «Декларації з посилення стійкості культурного сектору в Україні», прийнятої на міжнародній конференції: «Співпраця заради стійкості»,  що відбулась на початку лютого ц.р. в Ужгороді за участю 28 делегацій країн-партнерів України та представників від Єврокомісії і ЮНЕСКО. Декларація передбачає декілька напрямків скоординованих зусиль України та міжнародних партнерів для збереження, захисту культурної спадщини та відбудови культурної інфраструктури. Документ відкритий до приєднання усіма країнами-партнерами та міжнародними організаціями.

Формат конференції став практичним втіленням Плану внутрішньої стійкості України, який був представлений у Парламенті Президентом України Володимиром Зеленським (у листопаді 2024 року). Одним із десяти пунктів цього стратегічного документу, а отже, й опор національної стійкості, визначений «Культурний суверенітет».

Нагадуємо, що Офіс підтримки відновлення при МКСК створений у співпраці Міністерства з ЮНЕСКО за сприяння уряду Японії та діє вже більше 7 місяців. Експерти Офісу працюють і над технічними рішеннями, розробкою нормативної бази для проєктів з відновлення культурної сфери України. Наразі створюються електронні реєстри та публічні портали, напрацьовуються технічні завдання для нових цифрових проектів, які потребують супроводу команди Офісу. Серед них «Гайд з оперативного реагування на пошкоджених обʼєктах культурної спадщини та культурної інфраструктури», цифрові ініціативи та підходи до осучаснення культурних послуг у громадах.

Проєкт імплементує Громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні».

Довідково:

План внутрішньої стійкості України складається з десяти пунктів: «Єдність», «Фронт», «Зброя», «Гроші», «Енергетика», «Безпека», «Громади», «Людський капітал», «Культурний суверенітет», «Політика героїв».

«Культурний суверенітет» передбачає створення великої культурної коаліції та, зокрема, реалізацію формату «культурного Рамштайну», розвиток культурної дипломатії для просування українських наративів через культурні та мистецькі проєкти за кордоном. Передбачено також формування календаря заходів для української культури в усіх регіонах світу з метою системної підтримки українського контенту. Крім того, ідеться про створення сучасних культурних просторів, а також оновлення культурної інфраструктури.

За матеріалами сайту МКСК

Інші новини

Наші партнери

Федерація професійних спілок України
Федерація професійних спілок України
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
Міністерство молоді та спорту України
Міністерство молоді та спорту України
Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо)
Міжнародна федерація акторів (ФІА)
Міжнародна федерація акторів (ФІА)
Union Network International (UNI)
Union Network International (UNI)