
1 Травня в Україні та в багатьох інших країнах світу відзначають День праці.
Він вшановує боротьбу найманих працівників за свої права. Свято 1 Травня у багатьох асоціюється із сподіваннями на краще. З 2017 року в Україні День міжнародної солідарності трудящих офіційно перейменували на День праці. Його із задоволенням вшановують трудівники, які працюють задля добробуту та процвітання своєї держави та людства на всій планеті. Цей день ще раз нагадує нам про те, що саме від чесної праці залежить процвітання будь-якого суспільства. Кожен трудівник заслуговує на пошану.
Вітаємо!
Як святкують цей день у інших країнах?
В Казахстані Міжнародний день солідарності трудящих також пережив певні зміни. З 1995 року він називається Днем єдності народу Казахстану.
В Іспанії 1 травня є також офіційним святом, яке називається Днем праці. А друга його версія – народна, це так званий Зелений Сантьяго. Свято квітів і кохання. Раніше був звичай, коли дівчата прикрашали себе квітами та ходили у танку, оспівуючи своїх коханих.
В Нідерландах першотравневе свято присвячено тюльпанам. І це не дивно, адже ця країна здавна є родиною цих чудових весняних квітів. З 1-го по 7-ме квітня тут проходить Фестиваль тюльпанів, а кульмінацією святкування є Неділя цибулини.
В Скандинавських країнах ніч першого травня називають Вальпургієвою. Люди не сплять, палять багаття, веселяться у танцях, проводять цікаві розважальні заходи. Як говориться в шведських та данських народних прикметах, у ніч на 1 травня сходяться відьми, а багаття лякає їх та захищає людей від їхніх збитків. А сам першотравневий день має цікаву назву – День зозулі.
Жителі Південної Кореї святкують 1-го травня день народження свого бога – Будди. Та свято має не лише релігійний характер. В цей день влаштовуються масові світські вечірки зі співами та танцями.
В Південноафриканській республіці свято зберегло своє офіційне підґрунтя. Тут воно і надалі називається Днем солідарності трудящих, коли профспілки проводять різноманітні заходи. Це і виставки народних виробів, величезні ярмарки, виступи колективів народної самодіяльності.
В Німеччині також проводяться різні заходи від профспілок. День солідарності у своїх цілях використовують ліві політичні партії. Вони організовують демонстрації, яку часто закінчуються простим хуліганством.
За матеріалами Інтернет-видань